Petržalský tenis pre všetkých 2018 má svojich víťazov

Na kurtoch ZŠ Nobelovo námestie 6 sa dňa 25. mája konal VII. ročník tenisového turnaja žiakov I. stupňa ZŠ o Pohár starostu Petržalky. Usporiadateľmi podujatia boli TŠP – Tenisová škola Petržalka a ZŠ Nobelovo nám. Na turnaji sa zúčastnilo 30 žiakov z 3 petržalských škôl.

Najviac bodov (136) získali domáci tenisti zo ZŠ Nobelovo nám., druhé miesto obsadila ZŠ Dudova s 18 bodmi a na treťom mieste sa umiestnila ZŠ Lachova, ktorá získala 17 bodov. Medzi najúspešnejších žiakov I. a II. ročníkov patrili Jakub Kmeť (1. miesto), Karolína Josková (2. miesto), Nela Hlucháňová (3. miesto) a Vita Sumina (4. miesto). K najlepším hráčom III. a IV. ročníkov patrili Amélia Fridrichová (1. miesto), Nicol Batáry (2. miesto), Adam Belorid (3. miesto), Júlia Kostelníková (4. miesto). Ako sa vraví, nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa, lebo šport so sebou prináša nielen súťaživosť a zdravú rivalitu, ale najmä radosť z pohybu. A tú si dosýta užili všetci zúčastnení žiaci.