Známych športovcov, trénerov a funkcionárov, ktorí bývajú v Petžalke sa pýtal Milan Valko / Petržalské noviny.

Beata Renertová, trénerka basketbalistiek BK Petržalka:
“Som celou dušou športovec a každé športovisko je pre šport v Petržalke priam zázrakom. Prvý zázrak je nedávno otvorený zimný štadión a výstavba plavárne je priam nutnosťou, lebo to pomôže mnohým obyvateľom Petržalky. Verím, že postupne pribudnú aj ďalšie športoviská a že sa všetci dožijeme aj viacúčelovej športovej haly pre kolektívne športy. Treba si uvedomiť, že aj v menších mestách majú na rozdiel od Petržalky dostatok športovísk.”
Kristián Kolčák, futbalista ŠK Slovan Bratislava:
“V Petržalke som doma, poznám tam každý kút, mám tam veľa kamarátov aj svoje obľúbené miesta. Napríklad okolo Draždiaka, kam chodievam často behať. Som veľmi rád, že konečne sa v Petržalke rozrastajú športoviská, ľuďom sa tak naskytá viac možností na využitie voľného času. Teraz je hitom nový zimný štadión, verím, že to tak bude aj v prípade novej plavárne. Petržalčania ju veľmi potrebujú a, najmä, zaslúžia si ju! Keď sa postaví, tak sa určite stanem jej návštevníkom.”
Jozef Valachovič, bývalý reprezentant Slovenska vo futbale a v súčasnosti asistent trénera v FK Příbram:
“V Petržalke žijem a bývam 31 rokov, moje dve deti, syn a dcéra, hrajú futbal a basketbal za petržalské kluby. Viem teda dobre, čo všetko potrebujú pre športový rast. Samozrejme, nová plaváreň by bola veľkým darčekom pre celú Petržalku, ľudia by mali kde chodiť rozhýbať svoje telo.”
Jozef Jurášek, predseda Slovenskej triatlonovej únie:
“Aktivitu s výstavbou petržalskej plavárne vítam nielen ako dlhoročný obyvateľ mestskej časti, ale aj z pohľadu dlhoročného funkcionára. Je to veľmi dôležitý krok pre ďalšie možnosti športového vyžitia sa obyvateľov Petržalky priamo na pravom brehu Dunaja.”
Dušan Huňady, bývalý futbalista Matadoru a riaditeľ ÚLK pre Corgoň ligu:
“Som rád, že mestská časť zlepšuje športové podmienky pre obyvateľov na pravom brehu Dunaja. Krytá plaváreň bude niečo fantastické pre celú Petržalku. K plávaniu mám dobrý vzťah, keď som desať rokov hrával za Matadorku, tak na tamojšom kúpalisku sme mali veľmi často povinnú regeneráciu. Tiež si myslím, že bolo by dobré v Petržalke vybudovať jeden veľký areál, kde by bolo viac účelových športovísk. Žiaľ, doba priniesla to, že viac-menej staré športoviská zanikajú, verím, že vzniknú nové a modernejšie.”
Michal Salenka, tréner juniorov ŠK Slovan Bratislava:
“Je to veľmi dobrý nápad, Petržalka s toľkými obyvateľmi ako soľ potrebuje plaváreň. Plávanie je totiž súčasťou športu, aj futbalista z neho ťaží, a to nielen čo sa týka regenerácie, ale aj v oblasti zvyšovania fyzickej a telesnej zdatnosti. Veľa športovcov využíva plávanie po zraneniach, lebo má na telo veľmi dobré účinky. Keď som trénoval v Interi mládež, tak plávanie sme mali ako súčasť športovej prípravy od 10 do 15 rokov. V rámci športovej prípravy bol jeden tréning zameraný iba na plávanie. Z tohto hľadiska som veľmi rád, že aj v Petržalke bude plaváreň, ktorá istotne poskytne tisícom ľudí športové vyžitie. Myslím si, že každý športovec by mal absolvovať základný plavecký výcvik.”
Jozef Laincz, bývalý futbalista ČH Bratislava, dorastenecký reprezentant:
“Považujem za veľmi dôležité, aby sme už existujúce bazény na školách v Petržalke dokázali využívať vo väčšom rozsahu a napĺňať žiakmi a občanmi. Každé športovisko, ktoré prispeje predovšetkým k rozvoju masového športu a telesnej výchovy, vítam. Naše novovznikajúce občianske združenie Športu a telesnej výchovy SR podporuje takéto projekty a činnosťou bude prispievať k plnohodnotnému využívaniu tejto prvej petržalskej plavárne.”
Andrej Augustín manažér a hokejbalista Jokeritu Petržalka:
“Každá podobná aktivita je určite vítaná. Šport vždy bol a ja verím, že aj bude významnou súčasťou života v Petržalke. Vidím tu veľký priestor na vznik nových verejných, ale aj súkromných športových projektov, ktoré môžu myšlienku rozvoja športu v Petržalke podporiť. Preto je potrebné, aby všetky podobné aktivity boli podporené a na druhej strane boli jasne definované a transparentné. Tým si získajú podporu a dôveru verejnosti a otvoria dvere pre rozvoj športu, ale aj kultúrneho a sociálneho života v Petržalke.”
Eugen Kasana, bývalý dlhoročný tréner futbalistov ZŤS Petržalka:
“V Petržalke bývam od roku 1968, v minulosti sme navštevovali známe kúpaliská Lido a Matadorku. Lenže prvé už veľmi dávno zaniklo, druhé tiež nebolo istý čas otvorené pre verejnosť. Čo je však oveľa horšie, v Petržalke zmizlo veľa trávnatých ihrísk a takisto aj niekoľko štadiónov. Našťastie karta sa obracia, ale aj tak si myslím, že plaváreň už mala byť dávno postavená. Bývam v blízkosti nového zimného štadióna a keď vidím, aký je záujem o hokej a korčuľovanie, tak Petržalka by potrebovala aj ďalšie športoviská!”
Nicola Weiterová, fitneska:
“Ako rodenej Petržalke mi veľmi záleží na tom, aby ľudia mali kde športovať. Veľmi vítam výstavbu plavárne, bola by to úžasná vec pre všetkých Petržalčanov, pre všetky vekové kategórie. Plávanie je totiž skvelý šport, možno pri usilovnom tréningu vyrastie aj na pravom brehu Dunaja špičkový slovenský plavec.”