Intenzívne pracujeme na jej sprevádzkovaní.

Milí Petržalčania, ako už viacerí z vás zachytili, Petržalská plaváreň je od utorka 12. júla DOČASNE zatvorená. Dôvodom je zmena na poste konateľa Športových zariadení Petržalky, s. r. o., pod ktoré verejná krytá plaváreň patrí.

Čo sa stalo? Mestská časť Bratislava-Petržalka bola od apríla tohto roka informovaná o plánoch dlhoročného konateľa ukončiť spoluprácu. Vo výberovom konaní sa nám vhodného nástupcu nájsť nepodarilo, a tak sa stalo, že po uplynutí trojmesačnej zákonom stanovenej lehoty v pondelok 11. júla vo svojej funkcii pôvodný konateľ skončil. Ešte predtým však nariadil našu plaváreň zavrieť.

Situáciu mal vyriešiť nový, dočasný konateľ zvolený v stredu 13. júla na mimoriadnom zasadnutí petržalského miestneho zastupiteľstva, ktoré verejnosť mohla sledovať prostredníctvom online streamu.

Ten však po príchode na plaváreň narazil na ďalší problém – vypustené bazény. Zároveň zistil, že všetci zamestnanci majú okrem bývalým konateľom nariadených prekážok pri práci na strane zamestnávateľa – čo mal byť oficiálny dôvod na zatvorenie plavárne – od pondelka 25. júla nariadené aj dva týždne celozávodnej dovolenky. To znamená, že i keď napustenie bazénov trvá iba dva dni, obnovenie prevádzky by kvôli chýbajúcemu personálu aj tak nebolo možné.

 

Uvedomujeme si čiastočné pochybenie na strane mestskej časti, ktorá neustrážila termín prevzatia vedenia nad našou spoločnosťou. Firma i plaváreň však dokážu aj bez konateľa dlhšiu dobu fungovať bez problémov ďalej.

Je preto nutné zdôrazniť, že na zatvorenie plavárne bývalý konateľ žiadny relevantný ani zákonný dôvod nemal. Zodpovednosť za toto rozhodnutie teda nesie on a VIAC o tom prečo, vysvetľuje náš starosta Ján Hrčka v jeho facebookovom príspevku

V snahe o promptné vyriešenie situácie však nepoľavíme. Nasledujúce dva týždne teda využijeme na pravidelnú a aj potrebnú údržbu spojenú s dezinfekciou všetkých bazénov, zariadení a priestorov tak, aby sme začiatkom augusta mohli opätovne prevádzku vašej obľúbenej plavárne obnoviť.

Za spôsobené komplikácie sa vám v menej našej samosprávy ospravedlňujeme a veríme, že si na kúpanie do znovuotvorenia plavárne vyberiete adekvátnu náhradu z množstva možností, ktoré Petržalka ponúka.

#petrzalka