Petržalka – najľudnatejšie sídlisko na Slovensku i v strednej Európe.

Okrem množstva zelene, ktorá nahradila chladný betón, sa z tejto bratislavskej mestskej časti stalo i sídlisko aktívneho životného štýlu. Samozrejme, veľké poďakovanie patrí jeho obyvateľom a obyvateľkám, ktorí milujú pohyb.

Keďže vidieť vás zdravších, a tým i šťastnejších, našu samosprávu mimoriadne teší, šport i aktivity s ním spojené sa snažíme čo najviac podporovať. Patrične to vidieť i v teréne, kde pribúdajú vynovené alebo obnovené športoviská dostupné pre širokú verejnosť, a takisto v dotáciách pre veľké športové kluby v hodnote takmer 220-tisíc EUR, ktoré v utorok 6. februára pre rok 2024 odkleplo aj naše miestne zastupiteľstvo.

Pýtate sa, čo tým chceme povedať, obzvlášť na oficiálnom profile Petržalskej plavárne? Nuž, aj tá spadá pod naše športoviská, konkrétne pod našu samosprávnu spoločnosť Športové zariadenia Petržalky. Jej vznik podmienil práve zámer mestskej časti realizovať výstavbu komunálnej plavárne, ako aj účel správy a efektívneho využívania jej verejných športovísk. A keďže tento cieľ by sme konečne radi naplnili, chystáme pre vás ďalšiu novinku.

Profil Petržalskej plavárne na sociálnych sieťach už čoskoro dostane nový šat. Preto sa nečudujte, keď namiesto pôvodného názvu nabudúce zbadáte profil PETRŽALKA ŠPORTUJE.

 

Cieľom tohto vylepšenia je dostať informácie o všetkých verejných petržalských športoviskách v majetku mestskej časti Bratislava-Petr žalka a správe jej firmy Športové zariadenia Petržalky, prebiehajúcich i pripravovaných rekonštrukciách či ďalších plánoch z oblasti športu na zelenom sídlisku takpovediac pod jednu strechu. Prostredníctvom tohto profilu tak budete pravidelne dopovaní zdravými a aktuálnymi zaujímavosťami i dôležitými oznámeniami nielen z Petržalskej plavárne, a to pekne na jednom mieste.

Navyše, zďaleka nejde o všetky vylepšenia. Okrem takzvaného rebrandingu pre vás chystáme aj ďalšiu vychytávku. Tentokrát v podobe nového webu, kde okrem potrebných informácií o samosprávnych športoviskách nájdete tiež ONLINE REZERVAČNÝ SYSTÉM, vďaka ktorému si budete môcť zabookovať konkrétny termín i čas v niektorej z našich športových hál, plavárni, tenisových kurtov a postupne aj telocviční a ďalších športovísk.

O spustení novinky vás budeme, ako vždy, vopred informovať. Nateraz vám aj v mene kolegov z Petržalskej plavárne ĎAKUJEME za prejavenú priazeň za celé tie roky. A nebojte sa, my nikam neodchádzame. Naopak, vidíme sa už čoskoro vo vynovenom profile, pretože Petržalka športuje.

#petrzalkasportuje